History ( Türkçe )

Notre histoire ( History ) du début à aujourd’hui.

Zurück zur Hauptseite. ( Başlangıç Sayfası )
Başlangıç Sayfası
Englisch
France
Spain
German
Russia

History

History

1985 – ilk adımlar – Die K.G.B Mürettebat kaynak Wuppertal :

Her hikayenin bir başlangıcı vardır – T.S.A.’nın geçmişi, bilgisayar kullanıcılarının hala ucube ve yabancı olarak kabul edildiği bir zamana dayanıyor. Hikaye wuppertal bir yerde başlar 1985, gençlerin bir grup sadece Commodore C-64 oyunları oynamak için içerik değildi, hayır – bu bilgisayar oyunları çatlama başlangıcı olmalıdır. Uygun bir grup adı da hızlı bir şekilde bulundu ve gençler o andan itibaren K.G.B veya K.G.B mürettebat olarak hareket !

KGB Crew. Intro. ( C-64 )
K.G.B aka K.G.B Crew Wuppertal’dan – „Crack.“

K.G.B ekibi en büyük sahne isimleri arasında değildi, ama onlar „temiz“ iş yaptı. Hatta intros ve küçük demolar vardı ve onlar sahnede yerel kendileri için iyi bir isim yaptı.

KGB Crew. Intro. ( C-64 )
K.G.B aka K.G.B Crew Wuppertal’dan – Küçük bir „Intro“.
History

1986 hedef 1987 – I´m the One – Orgasmatron :

Yaklaşık bir yıl sonra, Remscheid komşu kasabasında, bu birkaç genç, biz sadece onları aramak oldu – Frankie, CCO ve Terminator – o zaman hala çok yeni Amiga aktif olmak istedim.

Ayrıca bunun için yeni mürettebat için bir isim gerekli ve Motörhead şarkı – „Orgasmatron“ bu isim de bulundu. Bu ekip, örneğin, „Alien“ „Demo“ ve zaman için „Samanta Fox“ slayt gösterisi – iyi sayısallaştırılmış görüntüler vardı.

O.G.M – Orgasmatron ekibi doğdu.

OGM - Orgasmatron : Demoscene Crew. ARD Eins. ( Amiga )
O.G.M – Orgasmatron Crew 1987 – „Demo“.

Efsanevi Demo Scene grafik tasarımcısı Terminator burada ilk gerçek görünümünü yaptı. Diğer şeylerin yanı sıra, ilk Alman televizyon kanalı A.R.D.’nin logosuna modellenen fantastik O.G.M One’ı pikselledi.

Terminatör aka Arno Seiler da O.G.M „Demo“ „Alien“ yabancı grafik sorumluydu.

OGM - Orgasmatron : Demoscene Crew. Demo - Aliens. ( Amiga )
O.G.M – Orgasmatron Crew 1987 – Demo.
History

1987 – O.G.M + K.G.B + M.C.P = Tristar :

1987 yazında, grafik tasarımcı Arno Seiler (Terminator) kelime „TRISTAR“ ile bir logo oluşturdu. Frankie, O.G.M aka Orgasmatron Crew kurucusu, fantastik logosu ve iyi sondaj adı „TRISTAR“ dayalı yeni bir ekip kurulacaktı. Bu logo o zaman bile standartları belirlemek ve bu güne kadar onun hayranlık hiçbiri kaybetti. Oldukça birkaç Amiga kullanıcıları bu grafik kendilerini oluşturmak için animasyonlu edildi.

Ancak, TRISTAR’da başka gruplar da olmalı ki bu da sonunda TRI = 3 anlamına gelir. O.G.M daha sonra K.G.B ekibiyle temasa geçti ve sonunda K.G.B ekibinin de gelecekte TRISTAR olarak görev yapacağı kararlaştırıldı. Üçüncü bölüm eksikti, bu „M.C pm“ tarafından fark edildi, aslında Arno Seiler gibi başka bir şey değildi. O andan itibaren Arno, TRISTAR grubuna üçüncü bölüm olarak „Terminatör“ olarak entegre edildi.

Tristar : Demoscene Crew. First Logo. ( Amiga )
T.R.S – Tristar – 1987 – Gümüş Logo

1987’de, Aralık ayının başında, sahne nin „TRISTAR – Stars“ demosu olarak bilinen ilk demo yayımlandı. Tristar, Amiga ve Commodore C-64’te çok aktifti ve 1985-1987 yılları arasında K.G.B ekibi tarafından ve O.G.M mürettebatının daha az ölçüde kurulmuş olan iyi gelişmiş bir temas ağına bile çizebildi.

Tristar’da Merchandising : Boulder demosu şimdiye kadarki en ayrıntılı prodüksiyondu. Ama en azından pahalı olan, Delaware’in finanse ettiği ve sipariş ettiği seri üretim çıkartmalardı. Ancak, 1988 da polis ve ilgili ev aramaları bazı ziyaretler getirdi. Frankie ve CCO ilk kez 1988’de daldı. Kısa bir süre için Tristar da Paramount olarak koştu ama hızlı bir şekilde tekrar başarıyla etiket „TRISTAR“ altında devam etti.

Tristar : Demoscene Crew. Demo - Boulder. ( Amiga )
T.R.S – Tristar – 1988 – Mint „Logo“ – Boulder „Demo“.

1989’da Alien Woman demosu Paranoimia Demo Partisi’nde yayınlandı. Grandmaster „Terminator“ bir kez daha kendini aştı ve onun becerileri sonra şirket „Starbyte Software“ ile bir iş getirdi.

Tristar iyi gitti, hatta çok iyi diyebilirsin. 1990 yılında BBS sistemleri vardı ve başarının ön saflarında yer aldılar. Ama kraker ticaret ve diğer daha sorunlu şeyler etrafında faaliyetleri Mega Bust gelmek neden oldu ve bu daha sonra durma noktasına merkezi „iş“ getirdi.

Tristar : Demoscene Crew. Demo - Alien. ( Amiga )
T.R.S – Tristar – 1989 – „Alien Demo“.

1990 baharında, Frankie, CCO, Flynn ve Terminator’un yanında lider olan Delaware en son günü geçirdi. Tristar’daki çalışmalar ve diğer suçlar Delaware’i parmaklıklar ardına koydu. C-64 tümeni, daha sonra Abyss Connection grubunu oluşturan T.M.A. önderliğinde 1-2 yıl daha devam etti.

El altında, Tristar yerel sınırlı çalıştırmaya devam etti, ancak sözde dağıtım ağı büyük ölçüde Delaware ve bağlantıları ile çökmüştü.

Flynn, 1990 yazında TRISTAR’ı Irata’nın RED-SECTOR grubuyla birleştirerek Demoscene grubu TRSi’yi oluşturdu. Ancak bu durum, diğer liderler tarafından ne kabul edildiği ne de onaylandığı için, bundan sonra uzun yıllar sorun çıkardı.

Tristar : Demoscene Crew. Logo
T.R.S – Tristar – Modern Logo – Blue Steel.

1998 yılında, Delaware iş döndü. Amiga ve Commodore C-64 gün çok değişmişti bu yana, ama bir hala onun zanaat anladım ve bu yüzden TRISTAR çok iyi FXP alanı biliyordu motive mürettebat ile devam edildi. Delaware „günlük iş“ halletti gandalf „strateji“ halletti. TRISTAR çok yakında bu alanda başarıya giden yolda (tekrar), ama ne eksik grafik, tasarım ve PHP ve SQL aşina birisi ile o zaman yetenek oldu. Bir uzmana ihtiyaç vardı.

2000 yılında, Gandalf Tristar yıl, bir o zaman basit önemsiz „kurye“ ya da sadece koymak eski bir sadık ile bir araya geldi. Bisikletinin disketlerini teslim eden „Copy Negro“.

Bu kişi zaman kendini AMItac ve birlikte bir RaMiReZ ile proje Netacs vardı – NET_work mani_ACS hangi konu „Amiga Öykünme“ ele kaçak vardı. Her ikisi de web ve ağ yönetimi temel ve değerli deneyime sahipti.

Tristar : Demoscene Crew. Logo
T.R.S – Tristar – Modern Logo – Sea.

Gandalf iki lanse ve Netacs proje durma noktasına geldi, TRISTAR sadece zaman ve bilgi açısından mevcut olan her şeyi talep etti. RaMiReZ ve AMI hızla yönetim kurulu yöneticileri oldu ve aynı zamanda VBulletin 2.x dayalı kurulu hallettim.

AMItac 2001 yılı sonunda Delaware’in lideri olarak atandı, aile ve mesleki sorumlulukları nedeniyle takıma liderlik etmek için gereken zamanı harcayamadı. AMI de kurucuları, Frankie ve CCO, bu aynı işlevi doğrulandı.

AMI organizasyon ve teknolojiden sorumluydu, ama aynı zamanda hack konusu ele Tristar BBS ile paralel olarak küçük bir „Demo“ sahne ekibi inşa etti.

2004 yılında, FXP faaliyetleri durduruldu ve kısa bir süre sonra FBI Bir fırtına gibi Warez Scene vurdu ve Siteler ve FXP alanında durma noktasına çok getirdi Operasyon Fastlink başlattı.

2006 yılı sonunda, WareZ Server faaliyetleri de sonlandırıldı ve 2004’ten itibaren iki yıl boyunca devam etti. Sadece çok karmaşık hale gelmişti ve „Rapidshare“ gibi 1 tıklama hosts gelişiyle – yeni, veri almak için daha uygun yollar ortaya çıktı.

Tristar : Demoscene Crew. Logo
T.R.S – Tristar – Modern Logo – Psy.

2007 yılında ilk kez bir sunucu satın alındı ve bu çok sayıda hizmet Internet Radio, Online Gaming ve daha sonra da 2011 yılında I.R.C ve X.M PP gibi gerçekleştirildi. Bu öğrenme ve sadece bir „kök sunucu“ tarafından mümkün kılındı yeni teknoloji, deneme yıl vardı.

2012 yılında Demoscene grubu TRSi ile TRISTAR’ın artık Demoscene veya Warez bölgesinde başka yapımları yayınlayamayacağımkonusunda anlaşmaya varıldı. Bu, uzun zamandır devam eden tartışmaya bir son vermeli- kimin ne yapmasına izin veriliyor.

Ancak, TRISTAR kendisi ağ ve sunucu teknolojisi gibi diğer alanlarda faaliyetlerini devam ediyor ve aynı zamanda DevLab Hackerspace tesisinin bir parçasıdır.

15-09-2012 tarihinde T.S.A = The Solaris Agency aşağıdaki grup üyeleri tarafından kurulmuştur.

 • TRISTAR
 • Abyss Connection
 • Flash Arts
History

15-09-2012 – The Solaris Agency ( T.S.A ) :

TRSi ile demo ve Warez Scene’de TRISTAR adı altında daha fazla sürüm yayınlamama konusunda anlaşmaya varıldıktan sonra, yeni bir grup kurma nın zamanı doldu.

15-09-2012 tarihinde Wuppertal Barmen eski bilardo merkezinde TRISTAR , Abyss-Connection ve Flash Arts liderleri ile bir araya geldi. ( Eski Pazar ) ve T.S.A – The Solaris Agency.

Ad daha önce TRISTAR BBS, AMI’s „Solaris“ ve JB-TEX’s (Phoenix) „The Agency“ oy aynı sayıda almıştı oy ile seçilmişti.

TSA - The Solaris Agency : Demoscene Crew. First CAD Construction of the TSA - The Solaris Agency Logo.
T.S.A – The Solaris Agency – İnşaat des T.S.A Logo´s

Buna karşılık gelen bir logo oluşturmanın zamanı ydı. TRI_STAR da kurulduğu 3 grubu sembolize ettiği için 3 ile ilgili bir şey olmalıdır.

Bu arada, AMI AMItac olan Netac’ın zamanından eski lakabını kabul etmeye karar verdi. Daha sonra o 3 içeren bir karşılık gelen logo inşa etmeye başladı – ama aynı zamanda kelime „TRINITY“ anlamına gelir: Trinity …

TSA - The Solaris Agency : Demoscene Crew. First 3D Construction of the TSA - The Solaris Agency Logo.
T.S.A – The Solaris Agency – Logonun bir 3D Işleme Program.

Ancak, T.S.A önümüzdeki birkaç yıl içinde Demoscene bültenleri çok az üretmek gerekir. Bunun yerine, onlar oynamanın büyük aşk keşfetti ve Let’s Plays yapmaya başladı ve bir süre için „dinlenmiş“.

TSA - The Solaris Agency : Demoscene Crew. First Creation of the TSA - The Solaris Agency Logo.
T.S.A – The Solaris Agency – İlk 3D Logosu T.S.A

2012-2018 yılları arasında T.S.A Retro bölümü Let’s Plays of games’i kaydetmek ve Youtube’da yayınlamakla meşguldü. Demoscene takım için çok az ilgi oldu. Buna ek olarak, web geliştirme de 2012 yılında bir veri kazasından sonra neredeyse durma noktasına gelmişti, tüm RAID sistemi tahrip olmuştu.

2014’ten 2018’e kadar olan dönemde T.S.A’nın Retro / Modern Let’s Play Gaming’in ötesinde küçük bir alevle koşmasının özel ve aileiçi nedenleri de vardı. Dünya orada sizin bedeli aldı …

TSA - The Solaris Agency : Demoscene Crew. Logo
T.S.A – The Solaris Agency – Logosu Core.

2019, T.S.A. AMItac’ın Web Base ve Services’in büyük ölçekli yeni baskısını planladığı ve 2019 baharında ilk büyük ölçekli projenin başlatıldığı yıl oldu. Bazı karmaşık uzantıları da dahil olmak üzere kendi bulut. Evoke 2019’da T.S.A, „Professor-Cox“ tarafından müzikal formda gerçekleştirilen bir yaşam belirtisi verdi.

Aynı zamanda, CMS sisteminin web geliştirme süreci, sahnedeki EN İyİ ve en GENİş ağı sürüp çalıştırmak amacıyla sür 2019 yılında „Teamspeak“, „IRC“ ve Radyo gibi birçok hizmet tamamlanmıştır.

TSA - The Solaris Agency : Demoscene Crew. Logo
T.S.A – The Solaris Agency – Başka bir Varyantı von Core.

2020 yılı da „XMPP“ sohbetgeri getirdi ve „Posta Hizmetleri“ de 2022 yılı başında tamamen kullanılabilir olacak bir CMS sistemine dayalı web sayfası oluşturmak için 2020 yılı başında başladı. 2 yıllık çalışmanın „ön“ gelişime konulacağı çok kapsamlı bir proje.

2020 aynı zamanda „AMI run“ yılı ydı. Demoscene Party „NoVogue“ yayımlanan bir Jump and Run oyunu. Bu oyun 10 seviyeleri, müzik çeşitli parçaları toplam içerir ve tam fiyat oyun olarak gitmiş olabilir. Bir C-64 giriş ve T.S.A ve DevLab tarafından sesler de Evoke 2020 piyasaya sürüldü.

History

2020 – Die T.S.A Ve DevLab e.V :

15 Temmuz 2020’de ProtoLabs’ı 2018 sonuna kadar işletmeye devam eden Hackerspace Group, T.S.A ve TRISTAR ile birlikte fiziksel bir konuma taşındı. Şimdi DevLab olarak bilinen, ortak karar hangi mühendislik, her şey dijital sanat ve genel olarak yaratıcı yaratılış ile ilgili, ön planda konur kendi hacker alanı çalıştırmak için yapıldı.

Hackerspace’in amaçlarından biri, sürdürülebilirlik ve yardımseverlik ile ilgilenenlere, geri dönüşüm ve kendilerini yükseltmeye dayalı fikirleri gerçekleştirme fırsatı sunmaktır. Amacımız çevre dostu olmak ve „kentsel kendi kendini üretim“ fikrini ileriye taşımaktır.

TSA - The Solaris Agency : Demoscene Crew. Logo
T.S.A – The Solaris Agency – Epyx’in 3D logosu onun Epyx.

Im Devlab wurden bis zum Winter 2020 folgende Maschinen zur Werkstoff Bearbeitung und Konstruktion angeschafft.

 • 4 eksenli CNC Frezeleme Makinesi.
 • Konvansiyonel bir Torna ( 30 x 300 mm çalışma alanı. )
 • Lazer destekli bir Matkap.
 • Kendi kendini inşa eden büyük kapasiteli 3D yazıcı.
 • 2 x Küçük 3D Yazıcılar.
 • Plastik Ö’ütücü.
 • Dairesel bir Testere.
 • Çeşitli metal, plastik ve ahşap Işleme araçları.
 • Plastik eritme Işlemleri için fırın.

2021 yılı için daha fazla satın alma yapılması planlanıyor.

Buna ek olarak, Hackerspace kapsamlı itive ve multimedya teknolojisine sahiptir. Aşağıdaki donanıma sahip 2 bilgisayar iş istasyonu vardır.

 • Modern 3D donanım ve 2 ekranlı PC.
 • Ayrıca modern ekipman ile Dizüstü bilgisayar.
 • CNC Frezeleme için CAD / CAM bilgisayar.
 • Sunumlar için Video Beamer Sistemi.
 • Canlı akış ve kayıt için 1 x Video Kamera.
 • Tripod ve çok sayıda aksesuar ile 1 x Video Kamera.
 • Çok kullanıcılı Konferanslar için ses sistemi.
 • Kısıtlama olmaksızın LTE Internet. ( Varlığa bağlı olarak )

2021 yılı için daha fazla satın alma yapılması planlanıyor.

DevLab TSA : Makerspace and Engineering Crew. Logo
DevLab – AMItac ilk DevLab logosu.

DevLab da bir buzdolabı, 2-alan pişirme cihazı ve bizim için mümkün olduğunca keyifli hacker alanında çalışan yapmak diğer küçük şeyler vardır. Netflix ve Amazon sayesinde karşılık gelen video ve ses koleksiyonu da birlikte iyi bir film keyfini sağlar. İdeal lezzetli bir pizza ve bira güzel bir „Faxe“ olabilir.

2020 kışında DevLab T.S.A e.V.’nin ortak temeli talep edildi ve bu da Alman dernek yasalarına göre faaliyet göstermemize olanak sağlıyor.

DevLab şimdi de T.S.A tarafından barındırılan ve bizim „Don“ tarafından muhafaza kendi web sayfası vardır. Bu arada, burada bu sayfayı bulabilirsiniz:

https://devlab.the-solaris-agency.net/01-1_cms/04-1_web_application/

Hikaye, T.S.A – DevLab ve TRISTAR devam ediyor.

Zurück zur Hauptseite. ( Başlangıç Sayfası )
Başlangıç Sayfası